Rejestracja | Logowanie | Koszyk: 0  szt.| 0,00 zł   
Promocje | Nowości | Bestsellery | Polecane    
Ajurweda
 
                                     

Ajurweda to system medycyny indyjskiej rozwinięty w starożytności liczący ponad 5000 lat. Termin ajurweda jest złożeniem słów ajuh „życie” oraz weda „wiedza o życiu”.

Istotą Ajurwedy jest świadome dążenie człowieka do pełnej równowagi na poziomie ciała, umysłu i ducha. Nauka traktuje ciało ludzkie jako całość – nie zajmuje się pojedynczym organem.
 
W założeniach medycyny ajurwedyjskiej człowiek stanowi jedność z kosmosem (wszechświatem). Ludzki organizm to zatem mikrokosmos, który jest odzwierciedleniem makrokosmosu.

Najważniejszą zasadą ajurwedy jest równowaga i harmonia.Według ajurwedy wszystko składa się z pięciu żywiołów.

Elementy te to: eter (akaśa), powietrze (waju), ogień (agni), woda (dźala) i ziemia (prythwi). Jeszcze jeden element prana ( siła życiowa, podstawowa energia ) posiadają istoty żyjące. Nasze ciało jest zdrowe kiedy tych pięć elementów pozostaje w równowadze, zaś zakłócenie tej równowagi prowadzi do chorób.Wszystko co występuję w naturze można określić przy pomocy tych pięciu elementów włączając to pory roku, pory dnia, geograficzne i topograficzne położenie a nawet tak subtelne aspekty natury jak emocje.

Wg ajurwedy pielęgnacja podstawowa człowieka powinna opierać się na odpowiedniej diecie, oczyszczaniu skóry, masażu i odpowiednim odżywianiu.

Uznawany za „ojca medycyny” europejskiej Hipokrates czerpał wiedzę z doświadczeń Ajurwedy.  Była ona też bazą do stworzenia Chińskiej Medycyny Tradycyjnej. 

    Ajurweda została uznawana w 1979 przez Światową Organizację Zdrowia jako koncepcja zdrowia i terapii.

 
Stron:  1 
 
Patanjali Ajurwedyjski szampon Reetha włosy tłuste
Cena: 18,50 zł
Patanjali Ajurwerdyjski krem upiększający
Cena: 16,90 zł
Patanjali Krem przeciwzmarszczkowy
Cena: 22,50 zł
Patanjali Pianka do mycia twarzy z węglem aktywnym
Cena: 14,50 zł
Patanjali Żel do mycia twarzy z różą
Cena: 14,50 zł
Patanjali Żel nawilżająco - rozjaśniający Saundarya
Cena: 15,50 zł
Wyświetlanie od 1 do 6 (z 6 pozycji) Stron:  1 
Facebook

Blog