Rejestracja | Logowanie | Koszyk: 0  szt.| 0,00 zł   
Promocje | Nowości | Bestsellery | Polecane    
z Maroka

 
Zainspirowani pięknem oraz bogactwem naturalnym i kulturalnym Maroka zdecydowaliśmy się na interesującą ofertą produktów pochodzących z tego pięknego i słonecznego kraju. 
 
Maroko nazywane jest czasami "zimnym krajem gorącego słońca" - ponieważ powszechne przekonanie, że w Afryce zawsze panują upały jest w przypadku Maroka błędne. Zimą w górach temperatua spada poniżej zera, a szczyty przykrywa śnieg. Latem natomiast, na pustyni praży mocno słońce.
 
W naszej ofercie posiadamy najbardziej popularny kosmetyk marokański - olej arganowy. Ojczyzną oleju arganowego zwanego Złotem Maroka jest południowo-zachodnia część tego pięknego afrykańskiego kraju. Olej otrzymywany jest z nasion drzewa arganowego zwanego drzewem żelaznym. Drzewo Arganowe jest jednym z najstarszych drzew na Świecie.  Żyje średnio 150-200 lat, dość często spotykane są egzemplarze nawet 400 letnie. Drzewo Arganowe owocuje co drugi rok a w latach szczególnie suchych robi sobie dodatkowo przerwy w owocowaniu. Dorasta do 10 metrów wysokości. By drzewo mogło egzystować w warunkach pustynnych musi posiadać korzenie sięgające wody gruntowej nawet do 30 metrów głębokości w ziemi. Rośnie jedynie w ekologicznie czystym środowisku, W 1998 roku UNESCO zaliczyło obszar na którym rosną drzewa arganowe do rezerwatów BIOSFERY Naszego Globu. Próby sadzenia drzew arganowych w innych krajach nie powiodły się. Tłoczeniem oleju zgodnie z tradycją zajmuję się marokańskie kobiety. 
 
Inny produkt marokański to Savon Noir czyli czarne mydło wytwarzane tradycyjnymi metodami z czarnych oliwek i oleju oliwnego. Posiada walory nie tylko pielęgnacyjne, ale także oczyszczające i relaksujące. Jest ono w 100% naturalne i bogate w witaminę E. Może być stosowane dla każdego typu cery, także wrażliwej skóry dziecka. Ma specyficzny zapach, który nie każdemu początkowo może przypaść do gustu, ale jak się pozna na własnej skórze wprost magiczne efekty jego stosowania ten mały detal będzie nieistotny.
 
W naszej ofercie również glinka Rhassoul, rękawica Hammam i kosmetyki marokańskie. 
 
Pokaż: 
  
Stron:  1 
 
Argan My Love Krem do rąk Shea z werbeną
Cena: 12,50 zł
Beaute Marrakech Ałun w proszku
Cena: 18,50 zł
Beaute Marrakech Dezodorant ałun Gardenia
Cena: 22,50 zł
Beaute Marrakech Dezodorant ałun kadzidłowy
Cena: 22,50 zł
Beaute Marrakech Dezodorant ałun orientalny
Cena: 22,50 zł
Beaute Marrakech Dwufazowy płyn do demakijażu różany
Cena: 19,00 zł
Beaute Marrakech Glinka czerwona
Cena: 14,50 zł
Beaute Marrakech Glinka marokańska Rhassoul
Cena: 14,90 zł
Beaute Marrakech Marokańska podkładka
Cena: 7,50 zł
Beaute Marrakech Rękawica Hammam
Cena: 16,40 zł
Beaute Marrakech Woda aloesowa
Cena: 17,50 zł
Beaute Marrakech Woda lawendowa
Cena: 17,50 zł
Beaute Marrakech Woda różana 250ml
Cena: 26,00 zł
Beaute Marrakech Woda z kwiatu bergamotki
Cena: 17,50 zł
EFAS Olejek arganowy 125ml
Cena: 38,50 zł
EFAS Pumeks Hammam
Cena: 7,90 zł
Fitokosmetik Czerwona glinka wulkaniczna marokańska
Cena: 9,00 zł
Wyświetlanie od 1 do 17 (z 17 pozycji) Stron:  1 
Facebook

Blog