Rejestracja | Logowanie | Koszyk: 0  szt.| 0,00 zł   
Promocje | Nowości | Bestsellery | Polecane    
Kosmetyki naturalne a organiczne
 
Coraz częściej wybieramy zdrową ekologiczną żywność - zapominamy jednak często, że równie ważne jest to czym smarujemy naszą skórę. Ekologiczne kosmetyki z zawartością czystych z ekstraktów ziołowych, czystych witamin i olejków eterycznych wspomagają skórę w przywróceniu i zachowaniu jej naturalnych funkcji fizjologicznych. Lepiej działają na skórę .
Co ważne ich działanie jest wolniejsze niż tych zawierających silikony ale równocześnie jest znacznie trwalsze a efekty pozostają na długo.
 
Główna różnica pomiędzy preparatami naturalnymi a chemicznymi jest taka, że te chemiczno-syntetyczne pracują za skórę zakłócając jej naturalny rytm podczas gdy te naturalne pobudzają i wspomagają skórę w jej naturalnych funkcjach fizjologicznych.
 
Kosmetyki organiczne przez wiele osób nazwywane są naturalnymi i na odwrót ponieważ nadal mamy duży problem z odróżnieniem różnicy. Ponieważ nie ma jednej, obowiązującej definicji kosmetyków naturalnych wiele firm wykorzystuje to nazywając swoje produkty naturalnymi podczas gdy tak naprawdę mało mają wspólnego z naturalnością.
 
Kosmetyki naturalne
 
W 2000 roku Komitet Ekspertów Produktów Kosmetycznych przy Komitecie Zdrowia Publicznego Rady Europy opracował wytyczne dla produkcji, marketingu i oznakowania kosmetyków naturalnych. Zgodnie z tym dokumentem kosmetyk naturalny to ten produkowany ze składników pochodzenia naturalnego: roślinnego, zwierzęcego ( z substancji, które są pochodzenia zwierzęcego dozwolony jest np. wosk pszczeli czy lanolina pod warunkiem, że proces pozyskiwania przeprowadzany jest bez szkody dla zwierząt ) i mineralnego.
 
Określone zostały metody pozyskiwania substancji - są to metody fizyczne ( zwane "zieloną chemią" )  np tłoczenia, destylacji, suszenia, ekstrakcjai filtracji. Żaden z  kosmetyków naturalnych nie może zawierać składników, mogących zagrażać zdrowiu ludzkiemu.
 
Ważne jest również to, że proces produkcyjny powinien być przeprowadzony z poszanowaniem środowiska naturalnego.
 
Kosmetyki organiczne
wykonane są z naturalnych składników przy czym muszą mieć gwarancje lub certyfikaty, że zostały wyprodukowane przez gospodarstwa ekologiczne. Kosmetyki organiczne muszą spełnić wiele surowych norm przygotowanych przez niezależne organizacje certyfikujące
Każda z organizacji certyfikujących określa własne zasady klasyfikacji kosmetyku przy czym ogólne zasady są zbliżone.
 
O zakresie certyfikacji organizacji certyfikujących kosmetyki organiczne ECOCERT, BDIH, SOIL ASSOTIATION, COSMEBIO, ICEA, USDA, DEMETER, NATRUE możecie przeczytać na stronie: http://damabio.pl/certyfikaty-pm-21.html
 
Powrót
Facebook

Blog