Miód, mleczko pszczele, propolis i pyłek pszczeli potrafią czynić cuda. 

Miód: ten słodki dar pszczół jest składnikiem wielu organicznych środków pielęgnacyjnych. 

Jest bogatym źródłem witamin: A, B1, B2, B5, B6, C, D, PP, K oraz ponad 30 składników mineralnych (m.in. krzemu, cynku, żelaza, manganu, kobaltu, magnezu i jodu). Zawiera substancje bakteriobójcze. Ma działanie antybiotycznie, przeciwzapalne i przeciwbólowe, a dzięki flawonoidom, antocyjanom i ksantofilowi – doskonale radzi sobie z usuwaniem toksyn. Przyspiesza również gojenie się ran, a zawarte w nim cukry proste likwidują obrzęki.

Katechiny zawarte w miodzie opóźniają starzenie się komórek. Miód jest wysoce energetyczną substancją, szybko przenika przez skórę i dostarcza organizmowi glukozy. Dostarcza również substancji biologicznie aktywnych, w tym glikogenu. Podwyższa napięcie skóry, czyni ją miękko i gładką. Ze względu na właściwości higroskopijne wchłania substancje wydzielane przez skórę. Wykazuje działanie odkażające. Poprawia ukrwienie skóry - zawarta w nim rutyna przyczynia się do lepszego wchłaniania witaminy C. W ten sposób skóra staje się bardziej napięta i elastyczna.

Miód działa zbawiennie na cerę o rozszerzonych porach, gdyż usuwa złuszczony naskórek, działa oczyszczająco.  Poza tym, miód to doskonały przeciwutleniacz, który zapobiega starzeniu się skóry, dlatego bardzo często jest głównym składnikiem preparatów przeciwzmarszczkowych. Dzięki wysokiej zawartości substancji odżywczych jest naturalnym wspomagaczem w nawilżeniu i utrzymaniu odpowiedniej wilgotności skóry. Stąd jest naturalnym składnikiem wszelkiego rodzaju kosmetyków, nawet tych do delikatnej skóry, w tym dzieci.  

Mleczko pszczele: tak naprawdę w przyrodzie trudno spotkać bardziej skoncentrowaną i odżywczą substancję. Mleczko  pszczele to pokarm Matki Pszczół. Jest nim karmiona całe swoje życie co pozwala jej składać ponad dwa tysiące jaj na dobę i żyć kilka lat. Mleczko pszczele jest wyjątkowo bogate w aminokwasy - posiada bardzo duże ilości proliny biorącej udział w syntezie kolagenu i elastyny. Co ciekawe zawiera również naturalne składniki, które wciąż nie zostały zidentyfikowane przez naukowców.
 
Wosk pszczeli to wydzielina gruczołów woskowych pszczół służąca do budowy plastrów w ulu. Składa się z ponad 300 dobroczynnych składników. Zmiękcza i uelastycznia skórę, dzięki silnie odżywczym substancjom ma działanie natłuszczające, ochronne i zapobiegające wysuszaniu skóry. Pozostawia ochronny filtr na skórze.
 
Propolis czyli kit pszczeli jest wytwarzany przez pszczoły z żywicy pąków drzew i jest potrzebny do zabezpieczania uli przed zakażeniami, pleśniami czy bakteriami ( ma bardzo silne działanie bakteriobójcze ). Propolis posiada kilkaset związków chemicznych m.in flawonoidy, kwasy aromatyczne, mikroelementy.
 
Pyłek pszczeli to obok miodu pokarm pszczół. Zbierany jest on z kwiatów przez pszczoły a następnie mieszany z odrobiną miodu, nektaru lub śliny i formowany w postaci kulek. To kolejny niezwykle cenny produkt - odżywczy i leczniczy.