Dostawa od 7.90 zł, darmowa od 120,00 zł     sprawdż
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Przetrwają najpiękniejsi

2024-07-03
Przetrwają najpiękniejsi

W każdym kręgu kulturowym, w każdej epoce były różne wyobrażenia o tym co decyduje, że człowiek a zwłaszcza kobieta uchodzi za piękną.

Np w starożytnym Egipcie królowa Nefretete z długą łabędzią szyją i oczami w kształcie migdałów była ideałem piękna. W starożytnej Grecji kosmetyka odpowiadała idei w zdrowym ciele, zdrowy duch. W średniowieczu traktowano pielęgnację urody za rzecz wstydliwą, z kolei w XIX wieku kobiety były naturalne i skromne. Jeśli w ogóle się malowały to odrobiną różu zaś pomadkę do ust uważano za wulgarną.

Również dzisiaj uroda jest podstawową potrzebą - nic się w tej sprawie nie zmieniło.

Jedna ważna rzecz uległa jednak zmianie - w natłoku i mnogości wyobrażeń o pięknie serwowanym nam przez media nie ma jednego ściśle określonego ideału piękna.
I to jest właśnie wspaniałe. Bez względu na to jakie warunki i jaki wygląd dała nam Natura możemy odkryć sami swój ideał piękna, pomóc mu się ujawnić i podkreślić go. Nancy Etcoff przez 15 lat badała tajniki urody ludzkiej i napisała świetną książkę. Wybrałam dla Was parę ciekawych fragmentów, które mam nadzieję zachęcą was do przeczytania tej książki.

“W imię urody ludzi zdolni są przekraczać wszelkie granice. Inwestują w nią tak dużo swoich zasobów (...) że można pomyśleć, iż zależy od tego ich życie. W Brazylii kobiety współpracujące z firmą Avon są liczniejsze niż narodowe siły zbrojne. W USA więcej pieniędzy wydaje się na urodę niż na edukację czy cele społeczne. W ciągu jednej minuty sprzedaje się tony kosmetyków – 1484 sztuki szminek i 2055 słoiczków produktów do pielęgnacji skóry.”

“Życie byłoby dużo łatwiejsze, gdyby nasz wygląd miał nadal taka siłę oddziaływania jaką dysponowaliśmy jako dzieci. (..) Ludzie chętnie wierzą, że wygląd nie ma znaczenia. Jednak każdy spec od spraw marketingu zdaje sobie sprawę, że opakowanie i wizerunek są równie ważne jak produkt, jeśli nie bardziej..

”Kiedyś wierzono, że “cielesne piękno jest widocznym świadectwem piękna duchowego.... Safona pisała, że “co jest piękne jest dobre”. Brzydota była uważana za oznakę zła, szaleństwa lub zagrożenia. Współcześnie zdajemy sobie sprawę, że trudno określić czyjś charakter, inteligencję czy uczucia tylko na podstawie wyglądu....(..)

„Dziś mówimy, że fizyczne piękno jest powierzchowne i że “piękny jest ten, kto pięknie czyni”. Nie zawsze jednak działamy w ten sposób. Na uczynki ludzi ładnych często patrzymy przez palce. Jesteśmy też skłonni pochopnie oceniać mniej urodziwych, sądząc na przykład, że otyli są leniwi. ..... „

“Podczas pewnego badania 75% studentom college’u pokazano fotografie kobiet, z których część była bardzo atrakcyjna. Badanych poproszono, by wybrali osobę dla której byliby najbardziej skłonni zrobić następujące rzeczy: pomóc w przestawianiu mebli, pożyczyć pieniądze, oddać krew, oddać nerkę, przepłynąć kilometr by ja uratować, wynieść z płonącego budynku, rzucić się na granat ręczny. Mężczyżni byli bardziej skłonni dobrowolnie dokonać tych altruistycznych i ryzykownych wyczynów dla pięknej kobiety. Jedyne przed czym się wahali, to..... przed pożyczeniem jej pieniędzy.”

“Dziś przeciętna kobieta porównuje swoje odziedziczone po przodkach wyposażenie fizyczne z kilkoma starannie wybranymi modelkami. Mimo, że ich uroda jest nierzeczywista, media przekonują nas, że możemy osiągnąć ich piękno, jeśli włożymy w to dużo trudu i zabiegów oraz kupimy odpowiedni produkt. “

"Ostatecznie uroda to coś potwornie niesprawiedliwego. Jest nam dana wraz z genami. Wygląd fizyczny niewiele mówi o czyjejś inteligencji, życzliwości, odwadze, konsekwencji czy poczuciu humoru, choć sądzimy, że tak jest."

"Uroda może przynosić wiele drobnych korzyści ale w sprawach dla kobiet najważniejszych – aby być uważaną za dobrą matkę, odnieść sukces w sferze zawodowej, być cenioną za życzliwość i uczciwość – uroda może albo w niczym nie pomagać, albo nawet zmniejszyć szanse bycia postrzegana taka, jaka się jest, i jaką się pragnie być. Uroda nie prowadzi w prosty sposób do szczęścia."

Z książki dowiecie się tez dlaczego piegowata brunetka Marilyn została blondynką a płowowłosy Elvis ufarbował sobie włosy na czarno....dlaczego mężczyżni preferuję u kobiet jasną cerę......dlaczego wysoka kobieta była kiedyś uznawana za upośledzoną społecznie ......i wiele odpowiedzi na inne ciekawe urodowe pytania ...

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2024
Zaufane Opinie IdoSell
5.00 / 5.00 2 opinie
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-20
Szybka dostawa! + próbka produktu do przestowania. Super!
2024-05-27
Wszystko sprawnie i jak należy
pixel