Dostawa od 7.90 zł, darmowa od 120,00 zł     sprawdż
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Speick - Valeriana Celtica

2024-05-11
Speick - Valeriana Celtica

W naszej ofercie znajdziecie kosmetyki niemieckiej firmy Speick Naturkosmetik.

Wszystkie zawierają cenny wyciąg z dziko rosnącej, wysokogórskiej rośliny leczniczej Speick (łac. Valeriana celtica )

Speick działa uspokajająco na ośrodkowy układ nerwowy, a jednocześnie stymuluje autonomiczny. Odpręża, wzmacnia ciało i umysł. Alpejski cykl naturalny dostarcza roślinie cenne składniki odżywcze. Harmonizujące, równoważące moce zawiera olej uzyskiwany poprzez ekstrakcję całej rośliny.

Dziś Speick można spotkać prawie wyłącznie w rezerwacie Nockberge w Karyntii ponieważ tam właśnie są optymalne warunki dla rośliny: kwaśne gleby o niskiej zawartości wapna, bezdrzewne wysokości od ok. 1800 m. Twórca marki Speick dr Walter Rau zapoczątkował jednak w pełni certyfikowane, ekologiczne uprawy waleriany.

O roślinie:

Ta wdzięczna, mała roślina rośnie maksymalnie na 38 cm. Kwiaty są jasnożółte, więc Speick wyróżnia się wizualnie w obfitości alpejskiej flory.

Korzenie jadalne rośliny pachną ( aromat przypomina rumianek połączony z paczulą ) - były kiedyś eksportowane do celów perfumeryjnych, można je dodawać do kąpieli by uczynić ją bardziej aromatyczną. Do celów medycznych znajduje zastosowanie cała roślina.

Trochę historii:

Valeriana w zamierzchłych czasach była używana w Kościołach jako kadzidło. Ze względu na swój zapach stosowano ją również jako zapachową karę dla złodziei czy cudzołożników. Po zamknięciu w komórce z Valerianą grzesznik pachniał jej zapachem przez parę tygodni, tak aby otoczenie wiedziało z kim ma do czynienia.

P.S. Przypowieść hinduska mówi: chcesz być szczęśliwym przez chwilę – zjedz ciastko, chcesz być szczęśliwym na dłużej – ożeń się lub wyjdź za mąż, chcesz być szczęśliwym całe życie – zostań ogrodnikiem ( niestety Speick do uprawy w ogrodzie raczej się nie nada ).

Pokaż więcej wpisów z Maj 2024

Polecane

Speick Natural Mydło

Speick Natural Mydło

19,50 zł brutto/1szt.
Speick Men Krem do golenia

Speick Men Krem do golenia

23,50 zł brutto/1szt.
Speick Men Dezodorant w sztyfcie

Speick Men Dezodorant w sztyfcie

32,50 zł brutto/1szt.
pixel