Dostawa od 7.90 zł, darmowa od 120,00 zł     sprawdż
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Składniki których unikamy

Zanim kupicie jakikolwiek preparat do pielęgnacji i higieny skóry warto przeczytać jego skład chemiczny. 

Większość składników kosmetycznych każdego dnia, przez całe życie wcieramy w skórę i we włosy. Tym samym do organizmu możemy wprowadzić mieszankę wielu substancji chemicznych. Pamiętajmy, że większość składników preparatów kosmetycznych przenika do krwi wywierając działanie ogólne. Szczególnie istotne jest staranne dobieranie kosmetyków pielęgnacyjnych dla dzieci, kobiet ciężarnych i karmiących. 

 

Poniżej opisujemy składniki, których unikamy w oferowany przez nas produktach:

SYNTETYCZNE OLEJE:

- Pochodne ropy naftowej produkty destylacji ropy naftowej.

- Oleje estrowe będące syntetycznymi zamiennikami prawdziwych, naturalnych olejów stosowanych w kosmetyce naturalnej. Dają one tzw efekt silikonu.

SZTUCZNE KONSERWANTY:

- BHA/BHT BHA (butylowany hydroksyanizol) i BHT (butylowany hydroksytoluen) stosowane jako konserwanty i przeciwutleniacze. W wielu krajach ich stosowanie w kosmetykach dla dzieci jest zabronione.

- Parabeny to bardzo popularne konserwany, które przedłużają trwałość kosmetyków – nie dopuszczają do powstawania pleśni i drobnoustrojów. Szczególnie łatwo przenikają przez skórę w miejscach takich jak pachwiny czy szyja. Mają zdolność gromadzenia się w skórze.

- Pochodne smoły węglowej - podstawowe środki konserwujące.

SUBSTANCJE ZAPACHOWE, BARWIĄCE i EMULGATORY:

- DEA - Diethanolamine , TEA- Triethanolamine, MEA- Monoethanolamine - emulgatory i detergentny. W połączeniu z innymi związkami azotowymi tworzą nitrozaminy. 

- PEG/PPG glikole polietylenowe i polipropylenowe to emulgatory, które łączą tłuszcz i wodę w jednolitą masę. Do ich produkcji używany jest gas Ethylenoxid. 

- Parfum czyli zapachy syntetyczne.

INNE m.in  tenzydy, ftalany, nitrozaminy

- SLS/SLES detergenty syntetyczne. 

- Ftalany to substancje z grupy plastyfikatorów, dodawane do PCW, aby nadać mu giętkości. 

- Nitrozaminy stosowane szczególnie w kosmetykach kolorowych.

- Sole aluminium i innych metali są często stosowane w produktach dezodorujących. 

Powyżej przedstawiliśmy nie wszystkie, ale te najczęściej występujące w kosmetykach konwencjonalnych substancje, których unikamy w naszej ofercie.

 

 

pixel