Glinki
( ilość produktów: 3 )Glinki to jedne z najstarszych, od setek lat stosowanych kosmetyków naturalnych na kuli ziemskiej. Wydobywane z wnętrza ziemi są bogate w cenne makro i mikroelementy, posiadają unikalne właściwości wygładzające i oczyszczające z toksyn, stymulują cyrkulację krwi i limfy.
Zabiegi kosmetyczne z glinką cieszą się rosnącą popularnością w kosztownych salonach SPA. Maski błotne z glinki możemy jednak bez problemu przygotować same i zastosować w zaciszu swojego domu.
Przed zastosowaniem maski warto wykonać peeling twarzy/ciała i wziąć ciepłą kąpiel – to ułatwi wchłanianie substancji odżywczych przez naszą skórę.
Zasady urabiania glinek:
Glinki mieszamy z niegazowaną wodą mineralną lub hydrolatem ( np. różanym ). Możemy je wymieszać również z naparem ziołowym ( np rumianku, dzurawca, szałwi ). W zależności od potrzeby możemy do maski dodać łyżkę oleju np. arganowego lub migdałowego. Olej zapobiega szybkiemu wysychaniu glinki - ważne przy cerze suchej. Można też po nałożeniu glinki zwilżyć maskę za pomocą atomizera aby zapobiec jej szybkiemu wysychaniu.
Ważne jest aby nie dopuszczać do całkowitego wyschnięcia glinki - maska nie powinna absorbować wody z tkanek skórnych. Pamiętajmy, że podczas jednego zabiegu glinek nie mieszamy ze sobą. Do urabiania glinki nie używamy metalowych łyżek.
Podstawowa maska błotna z glinki na ciało
Wymieszaj ok. 1/2 szklanki glinki z 1/4 szklanki wody lub hydrolatu. Uzyskaną masę błotną rozsmaruj na ciało. Po upływie ok. 20 minut zmyj ciało ciepłą wodą a następnie zimną.
Maski błotne z glinki nie są może zbyt estetyczne ale daję rewelacyjne, błyskawiczne efekty: oczyszczenie i wygładzenie skóry, redukcję cellulitu, złagodzenie podrażnień, regulację wydzielanego przez skórę sebum.
Poniżej krótkie zestawienie glinek i ich przeznaczenia:
Zielona glinka najpopularniejsza, swój charakterystyczny kolor zawdzięcza obecności jonów żelaza. Przeznaczona do skóry tłustej, mieszanej i trądzikowej, z egzemą lub łuszczycą. Nie powinny jej stosować osoby o cerze suchej i delikatnej.
Czerwona glinka ma podobne właściwości co zielona. Do pielęgnacji skóry tłustej, ale tej wrażliwej w tym naczynkowej. Uszczelnia i obkurcza naczynka krwionośne.
Żółta glinka ma więcej tlenku żelaza niż czerwona i różni się od niej w zasadzie jedynie kolorem. Do cery tłustej, mieszanej i trądzikowej.
Biała glinka bardzo delikatna o działaniu odżywczym i regenerujacym dla cery suchej, delikatnej, wrażliwej. Tak łagodna, że stosuje się ją w pudrach dla niemowląt.
Różowa glinka jest mieszanką glinki czerwonej i białej w proporcji 1:2. Do pielęgnacji skóry wrażliwej, delikatnej, alergicznej i suchej.
Błękitna glinka do cery tłustej, skłonnej do wyprysków, łojotokowej, z egzemą lub łuszczycą. Działa nie tylko powierzchniowo, ale wnika głęboko w skórę, redukuje cellulit.
Glinka marokańska Ghassoul o działaniu silnie absorpcyjnym dla cery tłustej, trądzikowej i wrażliwej. Redukuje nadmiar sebum, matuje i odświeża skórę.